İçeriğe geç

Hakkımda

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü yüksek onur derecesiyle yarım dönem erken tamamlamıştır. Lisans eğitimi devam ederken “Güncel Psikoloji” adlı internet sitesini üç arkadaş olarak kurmuş ve sitede makale yazarı olarak görev almıştır. Lisans yıllarında İspanya/Madrid’de bir dernekte gönüllü olarak çalışıp çeşitli projelerde yer alarak kültür ve göçmen alanlarında çalışmalara katılmıştır. Bir sene sonra Avusturya/Viyana’da bir eğitim kurumda eğitim programlama ve dış ilişkiler departmanında çalışıp ululararası kurslar ve eğitimler organize etmiştir. Lisans eğitimi boyunca çeşitli kongre ve seminerlere katılmış ve kendini mesleki anlamda geliştirmiştir. Bahçeşehir Kolej’inde, Küçük Şeyler Anaokulu’nda, Küçükçekmece Kocatepe İlkokul’unda, Özel Safa Hastanesi’nde, Dinamik Terapi ve Aile Danışmalığı Merkez’inde çalışmıştır. Çalıştığı kurumlarda eğitimcilere, velilere ve öğrencilere yönelik çeşitli seminerler ve atölye çalışmaları yapmıştır.

Klinik Psikoloji yüksek lisansını “8.Sınıf Öğrencilerinde İnternet Bağımlılığının Yalnızlık Algısı ve Sosyal Becerilerle İlişkisinin İncelenmesi” konusuyla tamamlayarak Klinik Psikolog unvanını almıştır. Yüksek lisans döneminde Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde Duygudurum ve Psikotik Bozukluklar bölümlerinde stajını tamamlamıştır. Yüksek lisans döneminde Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi ve Cinsel Terapi eğitimleri almıştır.

Yüksek lisansını başarıyla tamamladıktan sonra iş yerinden istifa edip Münih/Almanya’da özel bir nöropsikiyatri kliniğinde Klinik Psikolog olarak görev almıştır. Münih’te çalıştığı süre zarfında İngilizce ve Türkçe dillerinde ergen ve yetişkin bireylerle bireysel, grup ve çift terapileri yapmıştır. Hastalarıyla yaptığı grup ve bireysel terapi görüşmeleriylee ilgili poster çalışması yaparak Avusturya/Viyana’da ki Nöropsikiyatri kongresinde ekip olarak sunumunu gerçekleştirmişlerdir. Bununla birlikte başta yazarlığını yaptığı daha sonrasında editörlüğünü de yaptığı “Yaşam ve Sağlık” adlı Almanya’da yayınlanan psikoloji temalı dergide birçok yazısı yayınlanmıştır. 2012 yılında beri pek çok yurtiçi ve yurtdışı eğitim, seminer ve kongrelere katılmıştır. Seanslarında şema terapi, çözüm odaklı terapi ve dinamik terapi ekolleriyle ilerlemektedir. Çocuk, ergen ve yetişkinlere hizmet vermektedir. Çok iyi seviyede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Şuan da İstanbul’da Optima Psikoloji Merkezi’nde ve Tekirdağ’da Nazlı Can Fizyoterapi ve Danışmanlık Merkezi’nde danışan görmektedir.